SİZİ BİZ ARAYALIM
X
icon

SİZİ BİZ ARAYALIM
LİSE Haberler
Lise öğrencilerimiz Tarım Fuarında
09 Kasım 2018

“Milletimiz çok büyük elemler, mağlûbiyetler, facialar görmüştür. Bütün olanlardan sonra yine bu topraklarda bulunuyorsa bunun temel sebebi şudur: Türk çiftçisi bir eliyle kılıcını kullanırken, diğer elindeki sapanla topraktan ayrılmadı. Eğer milletimizin büyük ekseriyeti çiftçi olmasaydı biz bugün dünya yüzünde bulunmayacaktık.” 

                                                                                                                                             Mustafa Kemal Atatürk

                 

Milli ekonomimizin temelinin tarım olduğuna yıllar önce dikkat çeken Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi tarım, ülkelerin en önemli geçim ve gelir kaynağıdır. Tarımda zayıf olan ülkeler, dış ülkelere bağımlı hale gelirler. Bu en istenilmeyen durumdur, bu tehlikeye karşı tarım ve tarımda üretim önemsenmeli ve desteklenmelidir .Ülkemizin geleceğinin emanet edildiği gençlerle Adana Tarım Fuarı’nı ziyaret ettik ve bu konuda farkındalık yaratmak istedik.

Ziyaretimiz sırasında ; organik ve sürdürülebilir tarım, organik gübreleme, anız yakmak yerine toprağın sürülmesi gerekliliği, kaliteli tohum ve doğaya zarar vermeyen çağdaş ,teknolojik gelişmeleri öğrencilerimizle deneyimleyerek  tarımı ve tarımın önemini daha doğru kavradık.

PAYLAŞ:
X