SİZİ BİZ ARAYALIM
X
icon

SİZİ BİZ ARAYALIM
Başkent Deneyimleri
Sosyal Etkinlikler 
 
1. Kulüpler
Kulüpler, öğrencilerin ilgi ve istekleri doğrultusunda her yıl sene başı öğretmenler kurulunda belirlenir. Kulüp faaliyetleri Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği çerçevesinde kulüp rehber öğretmenlerinin yönlendirmeleri ile planlanır ve yürütülür.
      
1. Edebiyat ve Tiyatro Kulübü
2. Afete Hazırlık  ve İlk Yardım Kulübü
3. Bilim ve Deney Kulübü
4. Spor Kulübü
5. Satranç Kulübü
6. Gezi ve Turizm Kulübü
7. Gastronomi Kulübü
8. Sosyal Dayanışma Kulübü
9. Müzik ve Gösteri Sanatları Kulübü
10. Robotik Kulübü
11. Yabancı Diller Kulübü (Speaking Club)
12. Grafik Tasarım Kulübü
13. Fotoğrafçılık Kulübü
14. Felsefe Kulübü
15. Sinema ve Video Tasarım Kulübü
16. Oryantring Kulübü
17. Tarih ve Arkeoloji Kulübü
18. Dikiş ve Tasarım Kulübü
19. Gazetecilik Kulübü
20. Web Tasarım Kulübü
 
Okul Sonrası Sosyal Etkinlikler
•    Her sınav dönemi sonrası idare tarafından öğrenci motivasyonunu artırmaya yönelik (sinema, sınıflar arası turnuvalar, dışarıda öğle yemeği vb.) aktiviteler, çeşitli kutlamalar (yeni yıl, mezuniyet vb. ) gerçekleştirilir. 
•    Sosyal etkinlikler kurulunun sosyal bilinç ve farkındalık yaratmak amaçlı faaliyetleri kapsamında çeşitli kurumlara (hastaneler, yaşlı bakım evleri vs.) ziyaretler düzenlenerek manevi destek verilmesi sağlanır. 
•    Öğrencilerimizin fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak amaçlı okulumuzun spor salonundan (fitness) ve havuzumuzdan okul sonrası ücretsiz faydalanmaları sağlanır.  
 
Geziler
Gezi Kulübünün düzenlediği yurt içi ve yurt dışı bilimsel araştırma ve kültür gezilerinin yanı sıra bölümler ders özelliklerine göre teknik geziler planlayarak bu planları hayata geçirirler. Örneğin kimya dersi kapsamında fabrika gezileri, tarih dersi kapsamında Adana tarihi gezisi vb.
 
PAYLAŞ:
X