SİZİ BİZ ARAYALIM
X
icon

SİZİ BİZ ARAYALIM
LİSE Haberler
19 Mayıs 1919…
19 Mayıs 2021

19 Mayıs 1919…

Küllerinden yeniden doğuşun destanının yazılacağı günün ilk adımı…

Şanlı tarihimiz için bir dönüm noktası…

Tarihimizin en kutlu günlerinden  19 Mayıs Atatürk’ü Anma  Gençlik ve Spor Bayramı’mızı , 102.yılına yaraşır bir onur ve coşku ile kutladık.

Kutlamalar;  Başkent ailesinin küçük büyük her bireyinin milli bayramlarımıza özgü bir gelenek olan  İstiklâl Savaşı’mızın sembolü,  şerefli Türk bayrağını evlerinin  balkon ve pencerelerine asmalarıyla başladı.

Çevrim içi gerçekleşen törenimiz Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Ceren Okumuş’un programı arz etmesiyle başladı. Ardından Beden Eğitimi Öğretmenimiz Mustafa Keser ve Müzik Öğretmenimiz Ezgi Özcan’ın yönlendirmesiyle Cumhuriyet’imizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile şanlı tarihimizin altın sayfalarında mümtaz yerlerini almış şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.

10 AL/A sınıfı öğrencimiz Orhun Berke Hanta günün anlam ve önemini belirten “Cumhuriyet Gençliği” adlı konuşmasında, genç arkadaşlarına emanete sahip çıkmanın çok çalışarak, üreterek, aklın ve bilimin rehberliğinden vazgeçmeyerek olacağının mesajını verdi.

 Matematik Bölümü’nün katkıları ile hazırlanan “Atatürk’ün Hayatından Bir Kesit” adlı canlandırma öğrencilerimiz tarafından başarı ile sahnelendi.

Yabancı Diller Bölümü’nün desteği ile hazırlanan “Atatürk’ün Gençliğe Öğütleri” adlı çalışma öğrencilerimiz tarafından paylaşıldı.

“19 Mayıs” şiiri Fizik Öğretmenimiz Cüneyt Turunç tarafından seslendirildi.

Başkent Ortaöğretim Okulları Üflemeli Çalgılar Bandosu’nun marş dinletisi ile törenimiz sonlandırıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlerimize armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!

 

 

 

PAYLAŞ:
X