Okulumuzda anasınıfı eğitim programı kazanımları ile uyumlu yönergeler eşliğinde her hafta 1 ders saati "Pentalitha Matematik Oyunları" oynatılmaktadır. Pentalitha Matematik Oyunlarıyla öğrencilerin matematiğe, bilime ve öğrenmeye olan ilgileri artarken, analiz ve problem çözme becerilerinin gelişmesi hedeflenir.
Bu becerileri kazandırmak amacıyla anasınıflarında akademisyenlerce geliştirilmiş “Pentalitha Matematik Oyunları” oynayarak soyut matematiksel kavramları somutlaştırırız.Oyunların oynatılma sürecinde, programımızda yer alan hedef ve kazanımlara ulaşırken, konuları yaşamla bağdaştırız.