SİZİ BİZ ARAYALIM
X
icon

SİZİ BİZ ARAYALIM
İLKOKUL Haberler
BÜYÜK MİLLET MECLİSİ 101 YAŞINDA
23 Nisan 2021

Büyük Millet Meclisi’nin 101 yaşını kutladığımız bugün “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”  Covid-19 önlemlerine uygun şekilde, anasınıfı öğrencilerimizle birlikte coşkuyla kutlandı.

Kutlamalar, minik öğrencilerimizin marşlar eşliğinde kortej yürüyüşü ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende İlkokul Müdür Yardımcısı Emin Doğan öğrencilerimize seslenerek “Türk milletinin geleceği, sizlerin doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır.”dedi.Öğrencilerimiz koro ve dansları, ritim, modern dans ve jimnastik gösterileri ile devam eden etkinlikte, kutlama heyecanını yaşadılar.

Diğer sınıf seviyesindeki tüm öğrencilerimiz ise bu önemli günü öğretmenleri ile birlikte gününde video konferans yaparak kutladılar. Odalarını, balkonlarını ay yıldızlı şanlı bayrağımız ve kırmızı beyaz balonlar ile süslediler. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmalarını, şiirlerini ve şarkılarını seslendirip, resimlerini sergilediler.

Özel Başkent Okulları olarak dünya tarihinin en büyük liderlerinden biri olan Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde bir kez daha saygıyla eğiliyor, en büyük emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne her zaman ve her türlü şartta sahip çıkacağımıza, gerçekleştirdiği devrimleri ve idealleri yaşatacağımıza söz veriyoruz.

“İZİNDEYİZ YÜCE ATAM!”

 

PAYLAŞ:
X