SİZİ BİZ ARAYALIM
X
icon

SİZİ BİZ ARAYALIM
LİSE Haberler
10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA TÖRENİ
10 Kasım 2022

10 Kasım 1938'de aramızdan bedenen ayrılsa da yaşadığımız topraklarda ve dünyada ilkeleri, fikirleri, eserleri ile yaşayan ve daima yaşayacak olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü büyük bir özlem ve saygıyla anıyoruz.

Aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde Başkent Üniversitesi Adana Özel Başkent Okulları olarak anma programız Atamızın manevi huzurunda Beden Eğitimi öğretmenimizin iki dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı komutu ile başlamıştır. Tarih öğretmenimiz Derya Solkun’un günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından program,okul müdürümüzün başlatmış olduğu öğretmen ve öğrencilerimizin devam ettirdiği Atatürk büstüne çiçek takdimi ve saygı selamı ile devam etmiştir. Çiçek takdimi sırasında Atatürk’ün 57 yılda kazandırdığı değerler ve devrimler, görevli öğrencilerimiz tarafından okunmuştur. 9ALA ve 9FLB sınıfının hazırladığı Akapella çok sesli korosu “Mustafa’m” adlı eseri icra etmişlerdir.  ‘’Son Mektup’’ adlı şiir 10 AL-C sınıfı öğrencimiz Ahmet Taha Güngör tarafından okunmuş, öğretmen ve öğrencilere duygusal anlar yaşatmıştır. ‘’Ataya Ağıt’’ isimli parça Müzik öğretmenimiz Ezgi Özcan ve 9ALA sınıfından Ada Özcan  ile icra edilmiş ve tören başarı ile sonlandırılmıştır.

Atatürk'ün büyük eseri, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacaktır. Büyük Atatürk! Tarih seni bağımsızlığın baş mimarı olarak yazmakta, bütün uluslar senin manevi şahsiyetin önünde saygıyla eğilmektedir. Başkent ailesi olarak 10 Kasım 1938'den bugüne seni her zamankinden daha çok özlüyor ve daha iyi anlıyoruz. Ruhun şad olsun yüce Atam.

PAYLAŞ:
X