SİZİ BİZ ARAYALIM
X
icon

SİZİ BİZ ARAYALIM
LİSE Haberler
2018- 2019 Eğitim Öğretim Yılı Fen ve Anadolu Lisesi Mezuniyet
30 Mayıs 2019
Başkent Üniversitesi Adana Özel Başkent Lisesi, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı mezunlarını 30 Mayıs 2018 Perşembe günü lise bahçesinde düzenlenen görkemli bir törenle uğurladı.
Saygı duruşunun ve İstiklal Marşı’nın ardından Adana Başkent İlk ve Ortaöğretim Okulları Genel Müdürü Sayın Meltem Çaylaklı Başkent Üniversitesinin Kurucusu ve Yönetim Üst Kurulu Başkanı Profesör Doktor Sayın Mehmet Haberal’ın mezunlara yönelik tebriklerini içeren mesajlarını paylaşarak gençlerimizin bundan sonraki yaşamlarında da Atatürk İlkelerinden, çağdaşlıktan, bilimin ışığından ayrılmamaları gerektiğini vurguladı.   Başkent Üniversitesi İlk ve Ortaöğretim Okulları Eğitim Koordinatörü Prof. Dr. Sayın Şeref Mirasyedioğlu ve Adana Başkent Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Sayın Mehmet Özcanlı’ nın mezunlara yönelik anlamlı konuşmaları törende duygulu anlar yaşattı.
2018- 2019 Eğitim Öğretim Yılı Fen ve Anadolu Lisesi derecelerinin açıklanması, ödül takdimi, Fen Lisesi birincisi Beyza Öz ve Anadolu Lisesi birincisi Sevim Naz Karışık’ın konuşması, yaş kütüğüne isim plakalarının çakılması,  bayrak ve flama devir tesliminin gerçekleştirilmesinin ardından gençlere mezuniyet sertifikaları öğretmenleri tarafından takdim edildi. 
Mezunlarımız, Adana Başkent İlk ve Ortaöğretim Okulları Genel Müdürü Sayın Meltem Çaylaklı’ ya; yarınlara, hayata, yeni başlangıçlara, zorluklarla mücadeleye, düşündüğü gibi davranan, inandığı gibi yaşayan insanlar, özgür ve adaletli bir dünya kuracak yetişkinler olmaya, aydın sorumluluğu ile ülke için çalışmaya hazır olduklarının sözünü verdikten sonra, Onuncu Yıl Marşı eşliğinde büyük bir coşku ve heyecanla keplerini attılar.  Bir Başkent geleneği olan velilerle gerçekleştirilen ilk dansın ardından mezuniyet resepsiyonuna geçilerek Başkent Lisesi Pop Orkestrası’nın şarkıları eşliğinde duygu yüklü geceye devam edildi. 
 Gençlerimizin  yolu açık olsun.
PAYLAŞ:
X