SİZİ BİZ ARAYALIM
X
icon

SİZİ BİZ ARAYALIM
LİSE Haberler
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENİ
29 Ekim 2022

Başkent Üniversitesi, Adana Özel Başkent Okulları, Cumhuriyetimizin 99. yılını büyük bir coşku ile kutlamıştır. Cumhuriyet Haftası olarak devam eden hafta boyunca Cumhuriyet değerleri, Cumhuriyete ulaşma süreci, Türk Kurtuluş Savaşının bugüne etkileri ve Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleştirilen devrimlerin ve atılımların Türk toplumu üzerindeki etkileri anlatılmıştır.

Cumhuriyetimizin 99. yılı kutlama etkinlikleri geniş katılımlı, birbirinden renkli çalışmalarla öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizle bir şenlik havası içinde kutlanmıştır.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlamış, Tarih öğretmenimiz Anıl Üzden’in Cumhuriyet’e ulaşma sürecini anlattığı bilgilendirici konuşması ile devam etmiştir. Öğrencilerimizin edebiyat öğretmenlerinin katkısıyla hazırladıkları Oratoryo; Cumhuriyet’e giden yolu, Atatürk ve ona inanan geniş halk yığınlarının kahramanlıklarını dile getirmiş, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmanın önemini vurgulamıştır. Zeybek oyunu ile zenginleşen oratoryo izleyenlere duygulu anlar yaşatmıştır.

Şenlikte üç türküyle izleyen karşısına çıkan öğrenciler ve öğretmenlerimiz performanslarıyla göz doldurmuşlardır.

Beden Eğitimi öğretmenlerimizin katkısıyla hazırlanan Artvin yöresi Kız Halk Dansları, ardından Kızlar Jimnastik Grubu’nun gösterileri ile coşku daha da yükselmiş; Müzik öğretmenlerimizin rehberliğinde hazırlanan set up trampet gösterisi ve trübünleri dolduran öğrencilerin katılımıyla oluşturulan koronun seslendirdiği marşlarla Cumhuriyet şenliği adına yaraşır bir şekilde kutlanmıştır. Tören 10. Yıl marşı ile tamamlanmıştır.

Geçmişle bugün arasındaki bağı kurabilen, geleceğe emin adımlarla yürüme azmi ve iradesi gösteren, Cumhuriyet değerleriyle donanmış, aydınlık bir Türkiye peşinde, Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundaki gençlerin coşkusu da izlenmeye değer bir an olarak hafızalardaki yerini almıştır.

Cumhuriyete gönülden bağlı, Ata’sına sevgi ve minnet duygusu ile dolu Başkent ailesi olarak nice yıllar, aynı coşku ile kutlamalar yapmak dileği ve inancıyla; YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ, YAŞASIN ATATÜRK SEVGİSİ diyoruz.

PAYLAŞ:
X