SİZİ BİZ ARAYALIM
X
icon

SİZİ BİZ ARAYALIM
LİSE Haberler
Özel Başkent Lisesi Münazara Etkinliğimiz
28 Şubat 2020

Eğitimde münazara; öğrencinin kişisel gelişimini destekleyen ve onu bilimsel araştırmaya yönlendiren, öğrenciye topluluk önünde bir fikri savunma ve bir tezi çürütme becerisi kazandıran önemli bir etkinliktir.

Özel Başkent Lisesi münazara etkinliğimiz, 13-28 Şubat tarihleri arasında tüm 9 ve 10. sınıflarımızdan belirlenen grupların çeşitli konularda karşılaşmalarıyla lise konferans salonunda gerçekleşmiştir. Karşılaşacak sınıflar ve savunacakları konular kura ile belirlenmiş olup münazara ilk eleme, yarı final ve final olmak üzere üç aşamada tamamlanmıştır. “Adil olmayan yasalar çiğnenebilir mi, çiğnenemez mi? Hayvanat bahçeleri ve sirkler yasaklanmalı mı, yasaklanmamalı mı?”  gibi konularda yapılan tartışmalar, görevli öğrencilere ve dinleyenlere birçok konuda farkındalık kazandırmıştır.

28 Şubat Cuma günü yapılan final oturumunda 10 AL/C ve 10 AL/B sınıflarından( Sınırların olmadığı bir dünya mutsuzluk yaratır/ mutluluk getirir.)  10 AL/ B sınıfı galip gelirken 9FL/A ve 9AL/B sınıflarından (Dilimize giren yabancı kelimeler dilimizi zenginleştirir/yozlaştırır.) 9 AL/ B sınıfı galip gelmiştir.

PAYLAŞ:
X